Oneplus Nord 6 Dual SIM Fresh Mint with AI 12GB RAM 256GB 5G – Indian Version
Specifications
| SIM Count | Dual SIM |
| Battery Size | 9000 mAh |
| Screen Size | 6.78 in |
| Sim Type | Nano SIM |
| Item Condition | New |
| Model Number | Nord 6 |
| RAM Size | 12 GB |
| Internal Memory | 256 GB |
| Version | India Version |
| Colour Name | Fresh Mint |
| Voice Calling Capability | Yes |
| Model Name | Nord 6 |
Description
Highlights
- Qualcomm SM8735 Snapdragon 8s Gen 4 (4 nm)
- Android 16, ColorOS 16
- AMOLED, 1B colors, 165Hz, 3840Hz PWM, HDR Vivid, 800 nits (typ), 1800 nits
- IP68/IP69K dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min)
- 50 MP, f/1.9, 26mm (wide), PDAF, OIS
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.





Reviews
There are no reviews yet.