Astra Gaming Tablet 24GB RAM + 1TB Golden Saga – International Version
| RAM Size | 24 GB |
| Internal Memory | 1 TB |
| Version | International Version |
| Colour Name | Golden Saga |
| SIM Count | Dual SIM |
| Operating System | Android |
| Voice Calling Capability | No |
| Camera Type | Primary Camera + Secondary Camera |
| Model Name | Astra Gaming Tablet |
| Battery Size | 8200 mAh |
| Screen Size | 9.06 in |
| Primary Camera Resolution | 13 MP |
| Charging Type | Type-C |
| Sim Type | Nano SIM |
| Item Condition | New |
| Network Frequency Band | Not Applicable |
| Model Number | Astra Gaming Tablet |
Description
- The OLED screen is perfect for Pixels Enjoy amazing details with a high-resolution OLED display, richer colors, deeper blacks and a very fast response that outperforms competing LCD displays.
- As the largest battery for a tablet of this size, its 8200 mAh capacity will keep you on a winning streak for longer – with up to 33 hours of movie playback.
- Hear the sound of victory clearly with DTS:X Ultra-certified 1620 HD dual-harmonic speakers for immersive surround sound.
- Stay in the game with fast charging that gives you a full battery in just 71 minutes while charge separation technology protects your battery health.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






Reviews
There are no reviews yet.