Pad Go 2 Shadow Black 8GB RAM 128GB Wifi – International Version
Specifications
| SIM Count | Dual SIM |
| Battery Size | 8000 mAh |
| Screen Size | 11.35 in |
| Sim Type | No SIM Card |
| Item Condition | New |
| Model Number | Pad Go 2 |
| RAM Size | 8 GB |
| Internal Memory | 128 GB |
| Version | International Version |
| Colour Name | Shadow Black |
| Network Type | 5G |
| Model Name | Pad Go 2 |
Description
Highlights
- MediaTek Dimensity 7300-Ultra
- Massive battery capacity of 10050mAh with 33W SUPERVOOC fast charging
- Smoother workflows for maximum productivity with AI Summary, AI Editor for photos, AI Translation,AI Speaker, AI Recorder and AI Writer
- Cross Eco System Connectivity
- Comfortable read & wite with stylus support
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






Reviews
There are no reviews yet.